Rezygnacja z podróży – jakie poniosę konsekwencje?

Rezygnacja z podróży – jakie poniosę konsekwencje?

11 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Wycieczki zagraniczne z reguły planowane są z dużym wyprzedzeniem, szczególnie gdy planujemy wyjazd w rejony tropikalne czy egzotyczne. W takiej sytuacji wyjazd wymaga specjalnego przygotowania, wizyty u lekarza medycyny podróży, a często również przeprowadzenia wymaganych szczepień. Najczęściej biura podróży wymagają wpłacenia zaliczki, ale zdarza się, że z różnych powodów jednak nie będziemy mogli wyjechać. Co w takiej sytuacji? Czy poniesione wydatki przepadają?

Rezygnacja z podróży kiedy jest możliwa?

Wiele firm zabezpiecza się na wypadek, gdyby klienci rozmyślili się w ostatniej chwili i wyjazd nie doszedłby do skutku. Zasady są tu różne, w zależności od biura podróży. Często dopuszcza się możliwość rezygnacji w określonym terminie, np. nie później niż tydzień przed planowanym wyjazdem. Część biur podróży decyduje się również pozostawić możliwość rezygnacji, ale tylko w ściśle określonych sytuacjach, jak śmierć bliskiej osoby. Ale zdarzają się też takie momenty w życiu, których przewidzieć nie można. Np. utrata pracy- kto w takiej sytuacji potrafiłby wyjechać na wakacje i cieszyć od dawna planowanym urlopem? Jednak w takich sytuacjach zazwyczaj nie można liczyć na zwrot poniesionych kosztów. I co wtedy?

Polisa turystyczna

Rozwiązaniem tak trudnej sytuacji może być wykupienie, wraz z wycieczką polisy turystycznej. Jeśli wybierając polisę zwrócimy uwagę nie tylko na cenę, ale i warunki ubezpieczenia może się okazać, że polisa ochroni nas przed utratą pieniędzy w chwili, gdy wyjazd z ważnych przyczyn nie dojdzie do skutku. 

 

Zobacz inne wpisy:

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy