Jak poznać dobre ubezpieczenei podróżne?

Jak poznać dobre ubezpieczenei podróżne?

7 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Oferty biur podróży w zakresie ubezpieczeń turystycznych są bardzo różne. Jak zatem wybrać właściwe? Które zapewni rzeczywistą ochronę w trudnej sytuacji podczas urlopu? Podjęcie decyzji wymaga sporo uwagi i często porównywania szczegółów ofert, bo jak wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach!

Od czego zacząć poszukiwania?

Wiele osób błędnie podchodzi do wyboru oferty, na pierwszym miejscu stawiając cenę polisy. Należy jednak pamiętać, że niższa cena może nie oferować szerokiego pakietu ubezpieczenia, więc w wybranych sytuacjach, określanych jako wyłączenie odpowiedzialności ochrona nie będzie obowiązywała. Dlatego wyjeżdżając za granicę dużo lepiej będzie wybierać polisę porównując szczegóły.

W pierwszej kolejności uwagę należy zwrócić pokrycie kosztów leczenia oraz transportu do szpitala. Ważną kwestią jest również transport do kraju – ważne, żeby wybrać opcję zarówno zwykłego transportu, jak i medycznego, który jest znacznie droższy.

Dobra polisa powinna zawierać także ochronę NNW, która zapewnia zabezpieczenie w przypadku gdy na skutek nieszczęśliwego wypadku doznamy uszczerbku na zdrowiu. To ważne, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może przytrafić się sytuacje, w której złamiemy rękę bądź nogę.

Warunki dodatkowe

Ale ważne są również inne czynniki. Szczególną uwagę warto zwrócić na to czy wybrana przez nas polisa zapewnia ochronę bagażu. W zależności od wariantu możliwe jest uzyskanie wypłaty odszkodowania zarówno gdy bagaż zaginie, a także gdy zostanie uszkodzony. To bardzo ważny aspekt, szczególnie gdy przewozisz w bagażu nieco cenniejsze rzeczy, jak np. wysokiej klasy aparat fotograficzny.