Jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu w Wielkiej Brytanii?

Jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu w Wielkiej Brytanii?

28 października 2021 Wyłączono przez iza

Czy możesz zaufać kumplowi, który zasugeruje ubezpieczyciela, twierdząc, że ma tam świetną ofertę na ubezpieczenie samochodu? Weź pod uwagę, że nie musisz otrzymywać tak samo korzystnych cen. Na koszt ubezpieczenia komunikacyjnego wpływają następujące czynniki. Jakie cele finansowe powinieneś mieć na miejscu? Czy można w jakiś sposób wpłynąć na ich zmniejszenie? Nasz przewodnik udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Aby dowiedzieć się więcej o tym, ile kosztuje ubezpieczenie pojazdu, czytaj dalej ten artykuł. 1.

Jaki jest koszt ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej samochodu w Stanach Zjednoczonych?

Jeśli chodzi o egzekwowanie przez policję, uprzedzenie oznacza uzbrojenie. Dodatkowo każdy, kto posiada zarejestrowany samochód, jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC, które potocznie nazywane jest ubezpieczeniem OC. Zakres tej ochrony określają przepisy, a jedyną różnicą między ofertami różnych firm jest koszt ochrony.

Niewykluczone, że średnia cena ubezpieczenia OC w maju 2021 r. będzie znacznie niższa. Zgodnie z wynikami naszego kalkulatora najtańsza składka na ubezpieczenie OC to tylko 200 zł. Z drugiej strony są osoby, które są skłonne wydać znacznie więcej (patrz akapit o młodych kierowcach). Jakie jest źródło takich dysproporcji?

Oszacuj, ile ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej będziesz potrzebować dla swojego samochodu.

Jakie czynniki wpływają na wielkość ubezpieczenia OC, które posiada organizacja?

Jak to możliwe, że ta sama osoba płaci 480 zł za ubezpieczenie OC u jednego ubezpieczyciela, a musi zapłacić 950 zł u innego, mimo że dane osobowe i samochodowe pozostają takie same. Elementy brane pod uwagę i przypisywane różnej wadze przez każdego ubezpieczyciela przy obliczaniu składki z tytułu odpowiedzialności cywilnej są niewielkimi odchyleniami. Istnieje jednak kilka cech, które mają uniwersalne zastosowanie w każdej firmie ubezpieczeniowej.

Charakterystyka pojazdu i koszt ubezpieczenia OC

Charakterystyki samochodu takie jak rok produkcji, co pozwala na przewidzenie stanu technicznego pojazdu, pojemność silnika, co pozwala na przewidzenie prawdopodobieństwa jazdy z większą prędkością i tym samym niebezpiecznego wypadku, czy marka i model – niektóre samochody statystycznie częściej uczestniczą w stłuczkach i wypadkach – wpływają również na cenę ubezpieczenia OC.

Opinia specjalisty Mubi

Marki samochodów Isuzu, Daihatsu i Dacia miały w maju najniższe średnie składki na ubezpieczenie OC, odpowiednio 578 zł, 586 zł i 590 zł. Samochody Rolls-Royce kosztowały średnio 1460 zł, Lamborghini 1424 zł, a Bentley średnio 1137 zł. Co dziwne, Lexus, wcześniej uważany za jedną z najdroższych marek ubezpieczeniowych, obecnie zajmuje dopiero 12. miejsce na liście najdroższych marek.