Ubezpieczenie podróżne czy to duży wydatek?

Ubezpieczenie podróżne czy to duży wydatek?

3 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Wiele osób rozważając zakup ubezpieczenia podróżnego zwraca przede wszystkim uwagę na cenę, chociaż nie ona powinna być priorytetowym czynnikiem. Kwestie ceny natomiast mogą być bardzo zróżnicowane, wszystko bowiem zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupujemy polisę oraz od jej zakresu. Zatem jaką polisę wybrać?

Wybieramy polisę turystyczną

Przeglądając oferty łatwo zauważyć, że wybór jest naprawdę duży, a poszczególne propozycje różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również zakresem ochrony. I to właśnie ten drugi czynnik powinien być traktowany priorytetowo podczas podejmowania decyzji.

Podstawą każdej polisy jest ubezpieczenie zdrowotne, które zapewnia dostęp do opieki medycznej, zarówno publicznej, jak i prywatnej w kraju, do którego się wybieramy. W świecie zdominowanym przez koronawirusa najczęściej polisy obejmują także zabezpieczenie na wypadek zakażenia, kwarantanny czy izolacji za granicą. Nie należy z tego rezygnować, bo nigdy nie wiadomo co się może przytrafić?

Poza ubezpieczeniem zdrowotnym polisy obejmują również inne cechy, jak NNW, OC czy ubezpieczenie bagażu.

Koszt ubezpieczenia turystycznego

Niestety, ale nie można jednoznacznie określić ceny polisy turystycznej, ponieważ kalkulacje przygotowywane są w oparciu o indywidualne czynniki, jak kierunek wycieczki, powód wyjazdu – zupełnie inną cenę ustali firma dla osób, które wyjeżdżają wyłącznie turystycznie, a inaczej gdy planują uprawiać sporty ekstremalne. Jedno jest pewne, nawet jeśli planujemy tylko odpoczynek, to warto wyjeżdżając nie zapominajmy o polisie.