Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – co obejmuje?

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – co obejmuje?

19 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Polisa ubezpieczeniowa turystyczna jest doskonałym sposobem na to, aby zabezpieczyć swoje interesy i portfel na wypadek niespodziewanych sytuacji podczas wakacji. Podstawowa oferta obejmuje najważniejsze dla klienta kwestie dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego, natomiast wiele firm oferuje rozszerzony pakiet ochrony. Warto dokładnie poznać ofertę i rozważyć skorzystanie z niej.

Ubezpieczenie w przypadku rezygnacji z wyjazdu

Jeśli klient zrezygnuje z podróży często musi liczyć się z tym, że nie odzyska pełnej kwoty, którą zapłacił za wycieczkę. Biura podróży zabezpieczają się w ten sposób przed nierzetelnymi kontrahentami. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej zawierającej stosowna klauzulę.

Zazwyczaj w umowie ubezpieczenia znajduje się zapis, zgodnie z którym klient może liczyć na zwrot poniesionych kosztów, jeśli do odwołania wyjazdu dojdzie z ważnych przyczyn. Podobnie w przypadku przerwania już rozpoczętej wycieczki. Czym są te ważne powody?

Honorowane powody rezygnacji

Towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się również przed klientami, którzy rezygnują z wyjazdu bez podania konkretnej ważnej przyczyny. Jeśli chcesz zwrotu kosztów, musisz powiedzieć dlaczego rezygnujesz. Przytrafił Ci się nieszczęśliwy wypadek lub nagle zachorowałeś Ty bądź Twoi bliscy? A może ktoś z Twoich bliskich zmarł? Na zwrot kosztów możesz liczyć również w sytuacji gdy utracisz dokumenty niezbędne do wyjazdu, np. na skutek kradzieży. Polisa obejmuje również rezygnację w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które szczegółowo określone zostały w warunkach polisy.

 

Zobacz także:

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne