Wycieczki zagraniczne w dobie koronawirusa

Wycieczki zagraniczne w dobie koronawirusa

15 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Wybierając się na wycieczkę w czasie pandemii warto w pierwszej kolejności sprawdzić informacje dotyczące aktualnego stanu epidemii w kraju, do którego się wybieramy i na tej podstawie podejmować decyzje. Wiadomo jednak, że sytuacja jest na tyle dynamiczna, że może się szybko zmienić i niewiele można temu zaradzić. Co w takiej sytuacji?

Możliwości zmiany związane z COVID-19

Biura podróży z całą pewnością nie mają łatwego życia. Sprzedając wycieczki nie mają 100% pewności, że dojdzie ona do skutku, bo nie wiadomo tak naprawdę jaka będzie sytuacja epidemiologiczna i czy rządy nie zdecydują się na ograniczenie mobilności. Zamknięcie granic nie byłoby niczym nowym, ponieważ już mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. Wówczas klienci chcieliby zwrotu pieniędzy, natomiast biura nie do końca chciałyby zwracać środki. Jak wyjść z tej trudnej sytuacji aby obie strony były zadowolone?

Przez pandemię wypracowano pewne sposoby radzenia sobie w trudnej sytuacji. Jedną z nich jest umożliwienie zmiany rezerwacji, za którą biuro nie pobiera dodatkowych opłat. Jest to możliwość udostępniana na określonych zasadach, a wyjeżdżający nie musi od razu wskazywać terminu rezerwacji, natomiast będzie zobowiązany poinformować biuro o chęci odbycia podróży w określonym czasie przed wyjazdem.

Możliwość zmian bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów  możliwa jest zazwyczaj w przypadku, gdy na wyjeżdżającego nałożona została kwarantanna lub osoba uzyskała pozytywny test na koronawirusa. A co w innych sytuacjach?

Dodatkowe zabezpieczenie – polisa turystyczna

Sposobem na odzyskanie środków finansowych przy całkowitej rezygnacji z podróży może być polisa turystyczna, o ile w zapisach została uwzględniona taka możliwość. W czasach koronawirusa ubezpieczenie jest naprawdę dobrym wyborem, pozwalającym zabezpieczyć swoje interesy.

 

Zobacz też:

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?