Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży w czasie koronawirusa

Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży w czasie koronawirusa

13 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Niepewność czasów w świetle koronawirusa budzi wiele niepokoju wśród osób, które lubią podróżować i gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwala wyruszają na niezapomniane wojaże. Sytuacja pandemiczna jest na tyle dynamiczna, że czasem długo planowane wyjazdy będą musiały zostać odłożone na inny czas. Co jeśli już zapłaciliśmy za taką wycieczkę? Czy pieniądze przepadną?

Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży

Jednym ze sposobów, aby odzyskać pieniądze wpłacone na wycieczkę, która nie doszła do skutku jest wybór odpowiedniej polisy turystycznej. Takie rozwiązanie, o ile w  OWU polisy zawarto odpowiednie postanowienia, pozwoli odzyskać nawet 100% poniesionych wydatków. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu mamy pewność, że żadna sytuacja nas nie zaskoczy. Z ubezpieczenia od rezygnacji z podróży skorzystać można np. w przypadku gdy tuż przed wyjazdem stracimy pracę czy dowiemy się o chorobie. W dobie koronawirusa warto zwrócić uwagę także na zakres ubezpieczenia związany z pandemią. 

Podróże w dobie koronawirusa

Wiele biur podróży decyduje się na to, aby umożliwić swoim klientom zmianę terminu rezerwacji, nawet bez określenia konkretnej daty. Wyjście naprzeciw klientom jest bardzo ważne, aby utrzymać klienta. Jednak co, jeśli chcielibyśmy całkowicie zrezygnować z wyjazdu? Ubezpieczenie jest tu doskonałym rozwiązaniem, ponieważ możliwe jest uzyskanie zwrotu kosztów w przypadku całkowitej rezygnacji czy odwołania wyjazdu, jak też rekompensata w przypadku, gdy wyjazd zostanie przerwany.

 

Zobacz również inne wpisy:

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera