Jaką ochronę zapewnia polisa turystyczna w przypadku rezygnacji z podróży?

Jaką ochronę zapewnia polisa turystyczna w przypadku rezygnacji z podróży?

19 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Koszty rezygnacji z podróży to jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę szukając dobrej oferty polisy turystycznej. Niestety nie każdą sytuację można przewidzieć, dlatego warto się zabezpieczyć.

Rezygnacja czy ważny jest powód?

Należy podkreślić, że zabezpieczenie ustalone w polisie nie obejmuje sytuacji, w których ktoś zwyczajnie rozmyślił się i nie chce jechać. Ubezpieczyciele zastrzegają w polisach, że rekompensata poniesionych wydatków jest wypłacana wtedy, gdy klient ma poważny powód, aby z owej podróży zrezygnować. Jakie to sytuacje?

Ogólne Warunki Ubezpieczenia wskazują konkretne sytuacje, które uprawniają do skorzystania z polisy. Wśród nich wymienić można anulowanie rezerwacji biletów lotniczych czy noclegu, spowodowane nagłymi ujętymi w polisie sytuacjami. Jedną z nich jest np. uszkodzenie ciała, jak złamanie nogi czy ręki, na skutek czego mamy prawo do rezygnacji z wyjazdu i zwrotu poniesionych kosztów. Dotyczy to także sytuacji, gdy trudności nie dotyczą bezpośrednio nas, a współtowarzysza wyjazdu.

Czy koszt rezygnacji obejmuje też przerwaną wycieczkę?

Polisy oferowane przez ubezpieczycieli pozwalają zabezpieczyć interesy osób wyjeżdżających także w sytuacji, gdy z ważnych powodów wycieczka nie zostanie zrealizowana do końca. Są to sytuacje losowe, jak np. informacja, że podczas naszych wakacji w domu doszło do włamania czy osoba pozostająca w kraju dla nas bliska uległa wypadkowi. Wówczas możemy przerwać wyjazd oraz starać się o zwrot kosztów. sytuacje te muszą być jednak zasadne.

 

Zobacz również:

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody