Koszty rezygnacji a polisa turystyczna

Koszty rezygnacji a polisa turystyczna

26 listopada 2021 Wyłączono przez JarekWozniak

Polisa turystyczna w odpowiednio przygotowanym wariancie pozwala zabezpieczyć się na wypadek, gdyby okazało się, że z nagłych, niedających się przewidzieć sytuacji wycieczka będzie musiała zostać odwołana. Jaki jest koszt polisy zawierającej taką możliwość?

Jaki jest koszt polisy turystycznej?

Wysokość polisy uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim różne firmy ubezpieczeniowe przygotowują różne produkty ubezpieczeniowe, które różnią się nie tylko ceną, ale i zakresem ochrony. To dwie kwestie, które należy dokładniej porównać. Zdarza się, że nieco wyższa cena będzie rozwiązaniem korzystniejszym w kontekście zakresu oferowanej ochrony.

Koszt polisy zależny jest również od kierunku podróży oraz terminu wyjazdu oraz liczby osób, które mają zostać objęte ubezpieczeniem. Całkowita kwota polisy zależy od tego czy decydujemy się na wariant podstawowej ochrony czy wskazujemy dodatkowe czynniki.

Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowując ofertę dla klienta potrzebują określonych informacji, pozwalających rzetelnie oszacować ryzyko związane z wyjazdem. Im jest ono wyższe, tym wyższa będzie cena polisy.

Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia

Koszty rezygnacji mogą zostać wykupione jako osobne świadczenie lub jako dodatkowy element już posiadanej polisy. Jest to opcja, na którą z całą pewnością warto się zdecydować, szczególnie gdy wyjazd planowany jest z dużym wyprzedzeniem. Warto jednak, aby wybrać opcję pełną, która pozwala zyskać pomoc nie tylko w przypadku odwołania wyjazdu, ale także jego przerwania.

 

Inne wpisy:

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?